Podcast

#0 Start, czyli czym są „Męskie spotkania”

Na początku warto powiedzieć czym będą Męskie spotkania. Właśnie o tym jest ten odcinek. Opowiadam w nim krótko dlaczego rozpocząłem ten projekt, kogo do niego zaprosiłem i jak będzie on wyglądał.

Po raz pierwszy pomyślałem o tym projekcie w marcu 2018 roku. Na zasadzie marzenia. „Ale fajnie byłoby zebrać przy jednym stole ciekawych facetów i pogadać.” Tak sobie pomyślałem. A potem ten projekt do mnie wracał. Wymyśliłem, że warto byłoby zaprosić ludzi w różnym wieku, z różnym doświadczeniem. Opowiedziałem o tym pierwszej osobie. Zapaliły się jej oczy. W głowie pojawiła się myśl „a może mogę to zrealizować?”. I znów przez jakiś czas ta myśl do mnie wracała. W międzyczasie rozmawiałem o tym z bliskimi mi osobami. Każda z nich mówiła „świetny pomysł! rób!”. Wybrałem w głowie osoby, które chciałbym zaprosić. Osoby, które mieszkają w Krakowie lub okolicach, bo ważne było dla mnie aby spotykać się w czasie nagrywania przy jednym stole. Osoby w odpowiednim wieku. Osoby, które wierzyłem, że mogą ze sobą rozmawiać.

W lipcu lub sierpniu zacząłem rozmowy z pierwszymi osobami, które chciałem zaprosić. Część z nich reagowało jednoznacznie pozytywnie. Były osoby, które potrzebowały sobie to przemyśleć. Wszystkie finalnie zgodziły się na udział w podcaście. Projekt nabierał rozpędu. W listopadzie spotkaliśmy się po raz pierwszy. Przy stole, bez mikrofonów. Poznaliśmy się, porozmawialiśmy. Zjedliśmy wspólny posiłek. Wypiliśmy wspólnie za powodzenie projektu. W grudniu spotkaliśmy się na pierwszym nagraniu. Potem była miesięczna praca nad przygotowaniem zaplecza technicznego i wizualnego (ogromne dzięki dla Kasi, mojej żony, za kierowanie wizualną stroną projektu). I jesteśmy gotowi! Wypuszczamy w eter, w przestrzeń. Nasze myśli, emocje, nastawienie, chęć dzielenia się tym, co nam w duszy gra. Korzystajcie, słuchajcie, dyskutujcie. Z nami i między sobą. Wierzę, że poruszamy ważne tematy.

Informacje o projekcie

O czym jest ten projekt? – https://meskiespotkania.pl/o-podcascie/

Kto będzie uczestniczył w podcaście? – https://meskiespotkania.pl/uczestnicy-meskich-spotkan/

Zapraszam do słuchania!

Linki

Jeżeli w odcinku pojawią się jakieś linki, to znajdziecie je wypisane poniżej tekstu.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić oceniając podcast w iTunes, Google Play, Spreaker lub dowolnym innym miejscu gdzie go słuchacie. Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny. Aby zostawić ocenę w iTunes, w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Męskie spotkania”, kliknijcie na okładkę tego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. 🙂 Z góry dziękuję za Waszą pomoc!