Podcast

#9 Muzyka

#9 Muzyka
#9 Muzyka

Jakie emocje odczuwasz kiedy włączysz swój ukochany utwór i zamkniesz oczy?
Jakiej muzyki słuchasz kiedy jest Ci smutno? Jakiej kiedy jesteś z przyjaciółmi? Keith Richards powiedział “Music is a language that doesn’t speak in particular words. It speaks in emotions.” („Muzyka to język, który nie używa słów. Mówi emocjami”). Czym jest dla Ciebie muzyka? Kiedy i jakiej muzyki słuchasz i z czego to wynika?

Właśnie o takich tematach rozmawiamy w tym odcinku. Wspominamy pierwsze świadomie słuchane utwory, zmiany w gustach muzycznych. Dzielimy się naszą muzyką. Rozmawiamy o niej i o naszych emocjach z nią związanych. Zapraszamy także Ciebie do tej rozmowy!

Muzyka z odcinka

Po nagraniu tego odcinka Aks (dzięki!) przygotował listę z utworami w nim wspomianymi. Lista ma prawie cztery i pół godziny długości. Zapraszamy do przesłuchania – jest tam wiele zaskakujących połączeń.

A tutaj małe uzupełnienie treści odcinka od Aksa:

W trakcie odsłuchu odcinka zorientowałem się, że poczyniłem w nim kilka błędów i zostawiłem kilka niedopowiedzeń. Dlatego spieszę wyprostować to co błędne i dopowiedzieć co niedopowiedziane:
– artystą, którego fenomenu nie rozumiem, ale którego płytę przeniosłem z kolekcji rodziców na moją półkę nie był Bułat Okudżawa a Vladimir Vysotsky. Chodziło konkretnie o utwór „Dom Chrustalnyj”, który to został wysamplowany w „Konfrontacjach” Kalibra 44. Nie zmienia to faktu, że nadal nie rozumiem fenomenu ani Okudżawy, ani Vysotsky’ego.
– w wątku o „Czarnoksiężniku z Oz” chodziło mi o pochodzącą z 1978 kinową adaptację „The Wiz”. To właśnie w niej Quincy Jones odpowiadał za warstwę muzyczną. Warto wspomnieć, że w rolę Dorotki wcieliła się Diana Ross, a w rolę stracha na wróble – Michael Jackson.
– artystą, dzięki któremu wybrałem się na mój pierwszy koncert w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej był SoCalled występujący wówczas z projektem o nazwie SoCalled Orchestra

Historia „Jesus Christ Superstar” o której wspominamy w odcinku:

OCENA PODCASTU

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić oceniając podcast w iTunes, Google Play, Spreaker lub dowolnym innym miejscu gdzie go słuchacie. Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny. Aby zostawić ocenę w iTunes, w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Męskie spotkania”, kliknijcie na okładkę tego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. 🙂 Z góry dziękujemy za Waszą pomoc!